İngilizce programımızda amaçlanan çocukların Türkçe’den başka dillerin de olduğunun farkına varması ve başka dilleri öğrenmeye olumlu bir yaklaşıma sahip olmalarıdır. Ataşehir Anaokulumuzda, Yabancı Dil eğitimi her çocuğun kendine özgü öğrenme özellikleri göz önüne alınarak, çocukların yaş gruplarına uygun oyun ve etkinliklerle yapılmaktadır.

İngilizce eğitimi TPR-Total Physical Response  (Tüm Fiziksel Tepki) ve Task-Based (Aktivite Tabanlı) metodular esas alınarak gerçekleşmektedir. Bu süreçte, ikinci dil becerilerini kazandırmak, çocuğun aktif katılımını hızlandırmak ve İngilizceyi hareketlerle öğrenmelerini sağlamak amacı ile eğlenceli, fiziksel harekete ve hikâyelere dayalı etkinlikler uygulanmaktadır.

Drama çalışmalarında kinestetik, müziksel-ritmik, görsel ve dilbilimsel gibi farkli zeka alanlarina yonelik program cocuklarin Ingilizceye olan ilgisini arttirmakta ve ogrenmelerini hizlandirmaktadir. Drama çalışmalarında özel olarak  kullandığımız FUN ENGLISH FOR KIDS kuklaları Max, Jenny, Silly Crown ile çok daha etkin ve interaktif eğlenceli etkinlikler yapilmaktadir. Çocukların Yabancı dili öğrenme ve iletişim kurmada istekli olması, yabancı dilde şarkılar söyleyebilmesi, drama aktivitelerine, şarkı ve oyunlara katılabilmesi  ve yönergelere karşılık vermesi en önemli hedefler olarak tanımlanabilir.

İngilizce